eclectic
Joined: 09 Nov 2006 Posts: 1122
|
Posted: Tue May 04, 2010 3:41 pm Post subject: |
|
|
| this OP made me laugh. Sounds like somebody's gettin ready to go in with a few tic tacs in one pocket and 4 dollars in the other. I think if you like cooking beans and rice, you can survive on PENNIES per day anywhere on earth. Literally, 1 lb. dried red beans costs about 1 dollar, and will make about 10 servings when boiled, throw in an onion or 2, its delicious and by God healthy. |
|